آمار

قوانین و آموزش طراحی و ارسال فایل

قوانین و آموزش طراحی فایل و آماده سازی آن جهت ارسال به چاپ

 

در این بخش قصد داریم به شما مشتریان و همکاران عزیز آموزش چگونگی ارائه فایل های خود جهت چاپ را توضیح دهیم

طبق آمار ؛ اکثر مشتریان مجتمع با مفهوم نحوه طراحی و قالب و برش تمامی محصولات مجتمع مشکل دارند لذا لازم دانستیم جهت رفع این مشکل توضیحاتی ارائه دهیم.

 

1- برای طراحی فایل خود ابتدا به در صفحه محصول به راهنما محصول مراجعه کنید.

2- در برنامه ای که قصد طراحی دارید یک فایل جدید با

مد رنگی Cmyk 8bit 

رزولیشن 300 pixels/inch 

به اندازه محصول (طبق راهنمایی محصول)به صورت cm ایجاد کنید.

از مد های رنگی غیر CMYK و یا ترکیب های غیر 8bit استفاده نکنید , در صورتی که استفاده کنید با 60% اختلاف رنگ مواجه خواهید شد.

 

3- ما در تمامی محصولات از هر چهار طرف محصول به مقدار 2 الی 5 میلیمتر (لطفا به فایل راهنمایی محصول مراجعه شود) ناحیه برش داریم ؛ لذا بعد از ایجاد فایل محصول با استفاده از خط کش ها (ظاهر کردن خط کش ها = ctrl+r ) طبق راهنما از هر چهار طرف به اندازه معلوم با خط کش ها علامت میزاریم.

اگر محصول شما دارای قالب می باشد (مثل کارت ویزیت طرح موج - فولدر ها - پاکت نامه ها و ... ) می توانید این قالب ها را از این بخش دانلود و در فایل فتوشاپ خود باز کنید. اگر محصول شما دارای قالب می باشد حتما از قالب های قرار داده شده استفاده کنید تا طراحی شما دقیق تر باشد و محصول نهایی اشکالی نداشته باشد و توجه داشته باشید بعد از طراحی قالب را از فایل نهایی خود حذف کنید.

 

قالب طرح موج

 

4- بعد از اینکه منطقه برش و قالب را مشخص کردیم طراحی خود را شروع میکنیم.

 نکاتی که باید در طراحی خود رعایت کنید :

*ناحیه برش:  ما قبلا گفتیم که 2 الی 5 میلیمتر محل برای برش تعیین میکنیم :

اما باید توجه داشته باشید که به دلیل تلرانس ممکن هست محصول شما 2 میلیمتر برش بخورد و یا ممکن هست تمام 5 میلیمتر برش بخورد لذا شما در طراحی خود پس زمینه ای که دارید را تا انتهای طرح ادامه دهید .

دیده شده است که دوستان منطقه و ناحیه برش را به صورت سفید گذاشته اند که این کار درست نیست و دلیل آن این است که اگر شما از هر طرف محصول خود 5 میلیمتر برای برش سفید بگذارید ممکن است فقط 2 میلیمتر محصول برش بخورد و نتیجه نهایی محصول شما سفیدی داشته باشد.

توجه داشته باشید که در طراحی خود قسمت های مهم را نباید داخل ناحیه برش قرار دهید مثل : نوشته های خود یا لوگو  و ...

 

 

تذکرات مهم:

1- به دلیل پشت زدگی و مشکلاتی دیگر در محصولات کتان از رنگ های پر و تمپلات و نوشته های چهار رنگ استفاده نکنید. در صورت استفاده مجتمع هیچ مسئولیتی در این قبال ندارد.

رنگ تمپلات: به رنگ های پر که به صورت یکنواخت در کل و یا قسمتی از طرح استفاده شده باشد، گفته می شود.

 

2-تا جای امکان از نوشته های چهار رنگ در طرح خود استفاده نکنید در صورت استفاده مجتمع هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرابی کار نخواهد داشت.

 

3- مجموعه در قبال خوانده نشدن QR-CoDE مسئولیتی ندارد و پیشنهاد می کنیم در صورتی استفاده از تک رنگ مشکی (k=100) استفاده کنید. توجه داشته باشید مجتمع هیچگونه مسئولیتی در قبال کد های QR-CODE ندارد.

 

4- از فونت های کوچکتر از 7pt استفاده نکنید.

برای انتخاب رنگ فونت از رنگ های کمتری استفاده کنید . مخصوصاً فونت 8pt پایین تر را فقط در یک رنگ استفاده کنید خطای زینک در نوشته های ریز اجتناب نا پذیر است . لازم به ذکر است هر چند مشکی تک رنگ به خاکستری تمایل دارد و با مشکی 4 رنگ قابل قیاس نیست اما خطا در نوشته های مشکی 4 رنگ اجتناب نا پذیر است.  به یاد داشته باشید نتیجه استفاده از فونت های 4 رنگ در محصولات کتان و کلیه فرم هایی که روکش ندارد پشت زدگی خواهد بود . در صورتی که در فایل خود از نوشته های مشکی استفاده می کنید رنگ این نوشته ها باید مشکی تک رنگ(Black:100) باشد.

 در نوشته های لاتین از فونت های کوچکتر از 8pt استفاده نکنیـد هم چنین با در نـظر گرفتن زیـبایی طـرح خود حدالمقدور از فونـت های Bold استفاده کنید. به یـاد داشته باشید فونت لاتین تحریری در اثر جابجایی اجتناب نا پذیر زینک ها نا خوانا و تار دیـده میشود .

در فایل های طلاکوب از نوشته های غیر ضخیم و کمتر از 8 خودداری کنید.

 

 5- رعایت نکات قرار داده شده در راهنما هر محصول الزامی می باشد و در صورت عدم رعایت مجتمع هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرابی کار شما نخواهد داشت.

 

6- رعایت فاصله برش به اندازه 7 میلیمتر در فایل های برجستگی (یووی) و طلاکوب الزامی می باشد.

 

7- مطالعه آموزش طراحی لمینت برجسته برای سفارش محصولات برجسته الزامی می باشد و در صورت عدم رعایت نکات قرار داده شده در آموزش , مجتمع هیچگونه مسئولیتی در قبال خرابی کار شما نخواهد داشت.

 

8-مطالعه آموزش طراحی لمینت طلاکوب یا طلاکارت برای سفارش محصولات طلاکوب یا طلاکارت الزامی می باشد و در صورت عدم رعایت نکات قرار داده شده در آموزش , مجتمع هیچگونه مسئولیتی در قبال خرابی کار شما نخواهد داشت.

 

9- رعایت نکات آموزش استفاده از رنگ مشکی الزامی می باشد در صورت عدم رعایت مجتمع هیچگونه مسئولیتی در قبال خرابی کار نخواهد داشت.

 

10- توجه داشته باشید که تمامی محصولات فرم عمومی دارای  20 درصد اختلاف رنگ خواهد بود.

 

11-از قرار دادن حاشیه در کنار های کار خود و همچنین کادر های قرنیه به علت عدم تقارن و احتمال خطا پانچ خودداری کنید.

 

12-کارهای تنپلات (رنگ پر) به علت امکان ایجاد لک،تغییر رنگ، پشت زدگی و حباب دار شدن روکش سلفون ضمانت چاپی ندارند.

 

13- در تمامی سفارشات چاپی 5% الی 10% از کل کار به عنوان پرت( ضایعات کاغذ، خرابی رنگ، سلفون، لمینیت و ...) در نظر گرفته می شود.

 

14- چاپ تمامی متون به صورت انگلیسی امکان پذیر نمی باشد.
 
15- در تیراژ سفارشات چاپی 5% الی 10% تلورانس وجود دارد.
 
16- رنگ نقره ای و طلائی در فرم های عمومی امکان چاپ ندارد؛ این 2 رنگ باید در شیت اختصاصی چاپ و هزینه جداگانه برای آن ها در نظر گرفته شود.
 
17- در برش معمولی پاکت ها، ساخت پاکت به صورت دستی بوده و احتمال خطا در کادر غیر قابل اجتناب می باشد.
 
18- ممکن است نقاط عطف در محصول ساک دستی دارای درصد کمی شکستگی باشد.
 

 

  •   رعایت تمامی موارد ذکر شده از طرف مشتری الزامی می باشد و در صورت عدم رعایت مجتمع هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرابی کار نخواهد داشت.

 

مشتریان گرامی شما میتوانید طراحی خود را به گچیندیر چاپ بسپارید تا با خیالی آسوده طرحی با کیفیت دریافت کنید.

سفارش طرح

 

باتشکر

گچیندیر چاپ